TYCH RZECZY NIE KUPUJ DO MIESZKAŃ POD WYNAJEM KRÓTKOTERMINOWY

 In Blog

Cześć. Chciałabym się podzielić z Wami moimi doświadczeniami, związanymi z mieszkaniami pod wynajem krótkoterminowy. Co warto do nich kupować, a czego zupełnie nie? Oto 2 szybkie porady.

1. UŻYWANY SPRZĘT AGD.

W jednym z mieszkań, którymi zarządzam zepsuła się pralka.

Postanowiłam nabyć używaną na OLX. Na zdjęciach wyglądała normalnie, ponoć miała około 3 lat. Po miesiącu zalała podłogę i musiałam wzywać hydraulika. Za naprawę skasował tyle, co sama pralka. Sąsiadowi z dołu zalała sufit, a więc czekały mnie nieprzyjemności.

Gdy udało się ustabilizować sytuację, po paru tygodniach pralka zepsuła się ponownie. Tym razem nie przyniosła żadnych szkód, a więc wyrzuciłam ją i kupiłam nową.

Gdybym od razu nabyła nowy sprzęt, oszczędziłabym zarówno pieniądze, jak i czas, energię i nerwy, które straciłam na załatwianie spraw związanych z poprzednią usterką.

Nigdy nie wiesz jak intensywnie używany był sprzęt AGD, który nabywasz z drugiej ręki. Idealnie, jeśli używał go singiel, przebywający w domu tylko w weekendy. A może jednak rodzina z trójką dzieci? Ryzyko jest zbyt duże, aby decydować się na taki krok. Lepiej nabywać nowy sprzęt AGD.

2. NOWE, PIĘKNE, DROGIE MEBLE.

Na początku swojej kariery z wynajmem krótkoterminowym wyposażyłam swoje mieszkanie w wysokiej jakości meble. Piękne, nowe, ciężkie. Budżet, jaki miałam przeznaczony na umeblowanie dwóch lokali znacznie się zmniejszył.

Do drugiego nabyłam więc meble używane. Na zdjęciach obydwa prezentowały się świetnie. Okazało się, że turyści nie widzieli specjalnej różnicy między jednym, a drugim apartamentem. Oceny nie różniły się niczym, jeśli chodzi o doświadczenie klientów, w każdym z miejsc.

Okazało się, że niepotrzebnie zmarnowałam pieniądze…

Na wyposażenie mieszkań można spokojnie wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ten sam efekt można jednak uzyskać przy kilkukrotnie niższym budżecie. Wystarczy wiedzieć, które elementy wymagają wycieczki do sklepu, a które odwiedzin OLX.

Zapraszam na konsultacje

Konsultacje na temat wynajmu krótkoterminowego

Recent Posts
Comments
  • Boczna 5a Szczawno
    Odpowiedz

    Można tez kupować tanie bele typowo IKEOwskie oraz z JYSKa, jednakże tutaj pojawia się problem tego że wtedy każdy oferowany apartament wygląda tak samo, mam tutaj na myśli oferty konkurencji, ale to raczej już problem z grupy naciąganych 🙂

Leave a Comment

0

Start typing and press Enter to search

Administracja: Maurycy Gast